Laikotarpis po gimdymo: mamos ir vaiko ryšys

Visiems puikiai žinoma, kad vaikutį, esantį gimdoje, ir jo mamytę sieja virkštelė – tuo galima įsitikinti savo akimis tyrimo ultragarsu metu. Deja, tik nedaugelis supranta, kad tarp gimusio mažylio ir mamos ryšys niekur nedingsta. Tiesa, jis nėra matomas, tačiau labai svarbus.

Du viename

Viskas prasideda nuo to, kad pagal gamtos dėsnius nauja gyvybė užmezgama moters organizme. Šis reiškinys dėsningas ir tuo pačiu nuostabus, nepakartojamas, stebinantis. Kai vieno žmogaus viduje ima augti kitas, tai – tikras stebuklas.

Nėštumo metu mama ir mažylis daug kuo dalinasi: ir kraujotaka, ir endokrinine, nervų, kvėpavimo sistema, ir apykaitos procesais. Mamos organizmas šalina visus vaisiaus gyvybinės veiklos produktus, atlieka už jį inkstų funkcijas, virškina... Per moters organizmą vaikutis aprūpinamas deguonimi, baltymais, riebalais, mineralinėmis ir visomis kitomis gyvybiškai būtinomis medžiagomis. Bendras ir imunitetas. O kur dar stiprūs emociniai, psichologiniai ir energetiniai ryšiai, užsimezgantys nėštumo laikotarpiu!

Vieningai išgyvenama net devynis mėnesius (40 savaičių, 280 dienų). Natūralu, kad per tą laiką atsiranda ne tik fizinė vienybė, bet ir įprotis suvokti save kaip kito dalį. Nejaugi visi šie ryšiai gali išnykti per vieną akimirką, iš karto, kai tik gimsta vaikutis? Žinoma, kad ne.

Du kaip vienas

Ilgai laukto ir laimingo gimimo metu įvyksta dar vienas stebuklas, kai iki tol susijusios gyvybės viena nuo kitos atsiskiria. Ar kada susimąstei, kad frazė „gimė mažylis“ reiškia ne gyvybės pradžią (juk tai prasidėjo dar įsčiose), o būtent atskirą, kitokį gyvenimą? Tačiau vaikutis ir toliau trokšta, kad mama būtų kartu, kad juo rūpintųsi, gintų, aprūpintų viskuo, kas jam reikalinga. Nors jis dabar gyvena jau ne gimdoje, tačiau egzistuoti be mamytės vis dar negali. Būtent šis pojūtis ir verčia juos būti kartu, kaip ir išlikęs emocinis, psichologinis ir energetinis ryšys. Kitaip tariant, visa tai ir yra ta nematoma virkštelė, tad po gimdymo moteris ir toliau lieka neatsiejama nuo savo kūdikėlio.

2 psl. »

Komentarai (2)

Saulė 2012-02-20 17:10
Du viename :) man patinka. Kažkaip niekada apie tai per daug nemąsčiau, kas ir kaip keičiasi. Visada atrodo, kad mama ir vaikas yra vienas kito dalis, ir tiek
Milda 2012-02-20 12:58
Įdomu :)

Po gimdymo

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ketvirtadalis identiškų dvynių yra veidrodiniai dvyniai. Jų plaukai krenta į skirtingas puses, jie turi veidrodinio tipo pirštų antspaudus ir jeigu vienas yra dešiniarankis, tai kitas – kairiarankis. Tačiau identiški dvyniai turi beveik vienodus protinius sugebėjimus. Tokie dvyniai dalinasi 100% DNR.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai