Kūno ir proto mankšta vaikams: efektyvūs pratimai

Vasaros atostogos – tai metas, kai daugelis vaikų aptingsta ir „prilimpa“ prie kompiuterio arba televizoriaus. Jeigu nori, kad tavo atžala prasidėjus naujiems mokslo metams pradžiugintų aplinkinius gerais pažymiais, paskatink ją mankštintis.

Anksti pradėjęs vaikščioti mažylis dažniausiai lenkia savo bendraamžius protiniais sugebėjimais. Taip yra dėl kelių priežasčių: visų pirma – mažajam šeimos nariui judėjimas yra vienintelis pasaulio pažinimo būdas, o antra – judant pagerėja kraujotaka ir galvos smegenų aprūpinimas deguonimi (vadinasi, ir protiniai gebėjimai).

Specialistų teigimu, vaikus reikia skatinti kuo daugiau judėti, reguliariai mankštintis ir sportuoti. Tegul jie patys išsirenka, kas jiems arčiau širdies – taip ši veikla ilgiau nenusibos.

Pastebėta, kad gerai suprantantys matematiką vaikai mėgsta kieme vaikytis kamuolį, o būsimieji filologai pirmenybę teikia jėgos ir greičio treniruotėms (bėgimui, dėsko ir ieties metimui, šuoliams į tolį ir aukštį). Jie intuityviai pasirenka tokią sporto rūšį, kuri padeda lavinti jau turimus gebėjimus.

Kodėl nepatartina atidėti tokių užsiėmimų vėlesniam laikui? Tiesa ta, kad protinius gabumus sportas gerina tik iki tol, kol susiformuoja smegenų struktūros (maždaug iki 14 metų amžiaus). Vyresniems fizinis aktyvumas viso labo padeda toliau „palaikyti formą“ – išsaugoti kūrybinį potencialą (šokėjams, dirigentams ir panašiai)

Toliau aprašomą smegenų mankštą sukūrė amerikiečių gydytojas Polas Denisonas – ji buvo skirta vaikams, kuriems gydytojai konstatavo nesugebėjimą mokytis. Mokiniai kasdien darydavo šiuos pratimus po 10–15 minučių. Po metų apžiūros metu paaiškėjo, kad jų protiniai gebėjimai pagerėjo 50 %, be to, vaikai galėjo geriau susikoncentruoti į atliekamas užduotis. Kad mankštintis būtų smagiau, darykite šiuos pratimus kartu.

2 psl. »

Komentarai (3)

Gabrielė 2012-07-05 18:30
neranda, ir savų reikalų sutvarkyt nespėja
Eglė 2012-06-20 17:21
Tik ar mamos randa laiko mankštintis su vaikais?
Jadzė 2012-06-20 17:14
pravers ir mamoms :)

Vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Naujagimis vaikas gali matyti žalią ir raudoną spalvas, tačiau nemato mėlynos.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai