Kokį objektyvą rinktis fotoaparatui Nikon D60?

Sveiki, mano fotoaparatas Nikon D60, kokį objektyvą rekomenduotumėte?

Nors pati fotografuoju su Canon fototechnika, galiu parašyti keletą bendrų patarimų, į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis objektyvą:

1. Nuotraukų kokybę didžiąja dalimi lemia objektyvas, o ne fotoaparatas. Todėl norint ryškių, kokybiškų nuotraukų, teks šiek tiek investuoti į fotoaparato optiką.

2. Jūs turėtumėt apsvarstyti, ką dažniausiai norėtumėt fotografuoti. Ar tai bus portretai, ar panoramos, ar smulkios detalės, ar vis tik reikia universalaus objektyvo. Tačiau reikia pabrėžti, kad visiškai universalaus objektyvo nėra, tad kažkam vis tiek reikėtų skirti prioritetą.

Portretams fotografuoti puikiausiai tiks Nikkor 50mm f/1.8 ar Nikkor 85mm f/1.8 objektyvai, panoramoms jau reikės platesnio kampo, pvz. Nikkor 18-35mm f/3.5-4.5, mažoms detalėms fotografuoti reikės macro objektyvo. Jeigu norite įamžinti viską, pradedant nuo bendrų vaizdų iki portretų, rinkitės sąlyginai universalų objektyvą, pavyzdžiui Nikkor 28-105mm f/3.5-4.5.

3. Nuspręskite, kiek Jums svarbi galimybė keisti židinio nuotolį (zoominti). Fiksuoto židinio nuotolio objektyvai (50mm, 85 mm ir pan.) yra “aštresni”, jais padarytos nuotraukos ryškesnės, kokybiškesnės, tačiau šiuo atveju reikės “zoominti” kojomis (vaikščioti pirmyn ir atgal, norint priartinti ar nutolinti vaizdą).

4. Pagal finansines galimybes pirkite objektyvą su kuo mažesniu f skaičiumi, t.y. su kuo platesne diafragma (f/2.8, f/1.8, f/1.4 ir pan.). Tokie objektyvai yra šviesūs, su jais nekils problemų fotografuojant prietemoje ar patalpose.

5. Ar norite nuotraukose išgauti bokeh efektą (išplaukusį foną)? Tokiu atveju Jums vėlgi reikės objektyvo su kuo maženiu diafragmos skaičiumi (f/1.8, f/1.4 ir pan.).

2 psl. »

Komentarai (1)

Pakraupau perskaitęs 2014-02-07 16:39
Jokių būdų neklausykit straipsnio patarimų. Kodėl? 50mm ir 85mm - su D60 net nesuderinami (neveiks autofokusas). 18-35(2000LT) platus tik ant profesionalių pilno kadro aparatų, o ant D60 iš jo naudos mažiau nei iš 10 kartų pigesnio 18-55.
Tikrai geras pasirinkimas jūsų D60 būtų 18-105mm VR (500LT) kaip universalus objektyvas ir/arba 35mm DX f1.8 (500LT) kaip šviesus objektyvas. Tikiuosi išgelbėjau bent vieną žmogų nuo nesamoningų pirkinių

Buitis

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kiekvieną minutę gimsta apie 200 vaikų. Daugiausiai vaikų gimsta liepos mėnesį.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai