Kodėl vaikui prasidėjo nervinis tikas?

Nervinis tikas pasitaiko ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Kartais jis būna silpnas ir vos pastebimas, o kartais toks stiprus, kad regis, jog žmogus specialiai stengiasi savo veidu daryti įvairiausias grimasas. Dauguma tėvelių, pastebėję tiką vaiko veide, labai sunerimsta. Jiems kyla natūralus klausimas: kodėl tikas atsiranda ramybės būsenoje, o kuomet vaikas, tarkim, stengiasi ką nors paimti – tikas staiga dingsta? Paaiškinimas labai paprastas: kuomet vaikas ką nors daro, jo smegenys kontroliuoja visą judėjimo procesą, užgoždamos nevalingai atliekamus veiksmus.

Nervinis tikas gali pasireikšti skirtingais būdais: pernelyg dažnu mirksėjimu, veido raumenų trukčiojimu burnos srityje, nevalingai sukiojamu kaklu, traukomais pečiais ir t.t.

Medikai teigia, kad tiko atsiradimą įtakoti gali kelios priežastys. Visų pirma tai gali būti paveldima genetiškai. Jei vaiko tėvams buvo pasireiškęs nervinis tikas, tikėtina, kad tas pats nutiks ir vaikui. Tyrimai rodo, kad nuo šio sutrikimo dažniau kenčia mergaitės, tačiau berniukams tikas pasireiškia sunkesnėje formoje.

Dažna tiko priežastis – emocinis stresas, kuris gali atsirasti tiek namuose, tiek darželyje, kieme ar mokykloje. Bet kokia neigiama atmosfera veikia vaiko psichiką, o nervinis tikas – tai organizmo išraiška į patiriamą psichologinį sukrėtimą. Kaltos gali būti ir neurologinės ligos ar galvos traumos.

Neretai nervinį tiką lydi ir kiti simptomai, pavyzdžiui, neramus miegas, nagų graužimas, plaukų tampymas ir t.t. Nervinis tikas dažniau pasitaiko jautriems vaikams, sunkiai išgyvenantiems permainas ir nelengvai susidorojantiems su įvairiais sunkumais. Sunkesniais atvejais gali pasireikšti ir balsinis tikas, kuomet vaikas nevalingai taria pavienius žodžius ar tiesiog garsus.

2 psl. »

Komentarai (9)

Austėja 2021-04-12 09:32
Mes pastovėti negalim atsikratyti nenumaldomą gerklites kosulio tai pastovėti,"kriankšciame" nebežinau kas yra negerai namuose kaip viskas ir gerai
Butukas 2014-01-26 14:44
Nerviniu tiku sergu jau du metus geriu gydytojo išrašytus lašelius nota jie mane šiek tiek apramina. Labai dažnai mirkčioju tampau zūbus ir judinu rankų pirštus. Mokykloje prie manęs niekas nekimba, o tėvai be galo myli. Esu gan jautri nuo pirmos klasės, bet tai jau pradedu išaugti ir į viską reguoju ramiai.
mantas 2014-01-23 23:46
Man tikai prasidejo 7 m. Kai mokytoja mane bardavo regdavo uz nieko, tampidavo ur ranku ir pns. Dar kelis kartus buvo stipriai isgasdines suo. Dabar man 14 ir tikad nepraeina. Daktarai sakydavo kad isaugsiu iki 10m. Paskui sake kad iki 13 bet nieko panasaus. Tikas metosi po visa kuna: mirkcioju akis, palsas stringa, lauzo kakla ir pecius, azrodo kad jie butu suristi. Tikas kartais aprimsta, jau galvoju jog isaugau vet vel atsiranda.
vaida 2014-01-08 20:26
mano vaikui jau 16metu o tiku serga nuo 9.ir daktarai sako kad ce neisgydoma.o tik apgydoma

ele 2014-01-04 23:44
jem stiprus nervinis tikas
ele 2014-01-04 23:43
mano vaikas jau pilnametis keli metai vartoju paskirtus vaistus,perku raminancius nepadeda.KA DARYTI?
ali 2013-09-23 09:22
Padekit prasau mergaitei 4metu prasidejo nervinis rikas issizioja lb smarkiai.ka daryti gal kokiu ramincanciu pagerti?
Dalia 2012-05-04 12:33
Visų ligų priežastis yra stresas ir nervai
Gustė 2012-05-04 10:47
Kai buvau maža ir dėl ko nors jaudindavausi, man pradėdavo tūkčioti vieną veido pusę :)

Vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ketvirtadalis identiškų dvynių yra veidrodiniai dvyniai. Jų plaukai krenta į skirtingas puses, jie turi veidrodinio tipo pirštų antspaudus ir jeigu vienas yra dešiniarankis, tai kitas – kairiarankis. Tačiau identiški dvyniai turi beveik vienodus protinius sugebėjimus. Tokie dvyniai dalinasi 100% DNR.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai