Kodėl kūdikis verkia?

Vaikutis ima verkti, o jaunosios mamytės širdyje nerimas ir išgąstis – ko gi jis nori šį kartą?! Deja, mažylio norus ne visuomet taip paprasta atspėti. Tačiau yra keletas pagrindinių priežasčių, kurios galbūt padės tau susiorientuoti ir greitai išspręsti šį uždavinį.

Verksmas iš alkio. Šį verksmo tipą nustatyti nėra labai sunku, mat verkdamas mažylis lūpomis ieško mamos krūtinės iš kurios galėtų atsigerti taip mėgstamo pienuko. Dažniausiai burna jis stengiasi apimti bet kokį šalia pasitaikiusį daiktą: vystyklus, žaisliukus, ar tiesiog savo pirštukus.

Nepaisant to, kad mažylis turi nustatytą maitinimosi režimą ir valgyti panorėjo ne tuo metu, kai reikėtų, turėtum jį pamaitinti, nes vaikučio alkio nenuraminsi jokiais kitais būdais. Netgi jei mažylis visai neseniai valgė, tai dar nereiškia, kad jis yra sotus. Juk tu negali pamatuoti, ar jis tikrai pakankamai pasisotino praėjusio maitinimo metu. Gali būti, kad kūdikis verkia visai ne dėl alkio, tačiau maitinimas jį puikiai nuramina. Ir ne tiek dėl paties žindimo proceso, kiek dėl juntamo motinos širdies rimto, kvapo ir šilumos, kurie pirmaisiais gyvenimo mėnesiais yra labai svarbūs. Žinoma, piknaudžiauti maitinimu kiekvieno verksmo atveju nereikėtų, nes kūdikis pripras būti raminamas būtent tokiu būdu, o tai sukels nemenkų problemų ateityje.

Verksmas iš troškulio. Kol kūdikis gauna tik mamos pieną, tai jam atstoja ne tik gėrimą, bet ir maistą. Kadangi pienas gana riebus, mažylį gali imti troškinti. Išsiaiškinti tai labai paprasta: tereikia duoti vaikui šiek tiek vandens. Jei jis bus alkanas, o ne ištroškęs, vanduo jo tikrai nenuramins.

Verksmas iš nuovargio. Pirmaisiais gyvenimo metais kūdikiams reikia labai daug miego, juk ne veltui sakoma, kad organizmas auga bemiegant. Taigi ramybės režimas vaikui tiesiog gyvybiškai būtinas. Kartais mamytės nežino ką daryti, nes netgi paguldytas į lovytę kūdikis negali nurimti ir nuolatos verkia. Tokiais atvejais tikėtina, kad kažkas blaško jo dėmesį, taigi reikėtų apsižvalgyti aplink ir atkreipti dėmesį, ar aplink ne per didelis triukšmas, ne per ryški šviesa ir ar namuose tinkama temperatūra.

2 psl. »

Komentarai

Po gimdymo

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kiekvieną minutę gimsta apie 200 vaikų. Daugiausiai vaikų gimsta liepos mėnesį.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai