Kiekvieną dieną – vis nauji pokyčiai

Galiausiai kulminacinis nėštumo momentas – gimdymas – lieka praeityje, o tu supi ant rankų mažylį... Greičiausiai skiri jam visą savo šilumą ir meilę, visą rūpestį ir visą laiką, tačiau nereikėtų pamiršti ir savęs – juk būtent dabar tavo organizme vyksta sudėtingi procesai, nuo kurių priklausys, kaip auklėsi ir prižiūrėsi vaikutį, tavo galimybės susilaukti antro mažylio, grįžti į darbą, jaustis sveika ir laiminga.

Laikotarpis po gimdymo – paskutinė nėštumo proceso stadija. Kartais, norint pabrėžti jo svarbą sveikatai, jis dar vadinamas ketvirtuoju gimdymo periodu. Jis trunka maždaug 6–8 savaites, po jo visiškai atsistato lytinių liaukų veikla, endokrininė, nervų, širdies ir kraujagyslių bei kitos sistemos.

Išsiaiškinkime, kas tuo metu vyksta moters organizme ir ką šie pokyčiai įpareigoja daryti. Pasišalinus placentai, persitvarkė neurohumoralinė reguliacija, iki buvusio dydžio ėmė trauktis gimdos raumenys, ji pati sumažėja, sienelės storėja, ertmė siaurėja. Tokie pokyčiai vadinami involiucija, jų greitis priklauso nuo daugelio veiksnių, pavyzdžiui: jeigu moteris laukėsi daugiau negu vieno vaikelio, arba vaisius buvo labai didelis, gimdos involiucija šiek tiek lėtesnė. Neigiamą įtaką jos tempams turi ir ankstesnės uždegiminės gimdos ir kiaušidžių ligos, judėjimo stoka ir daug kitų priežasčių.

Iš karto po gimdymo gimda sveria apie 1000–1200 g. Per pirmąją savaitę po jo masė sumažėja iki 500–600 g, antrąją – iki 350 g, trečiąją – iki 200. Baigiantis periodui, gimda sveria vos 60–70 g.

Gimdos gleivinė visiškai atsikuria maždaug per 6–8 savaites, tačiau jos išskyros turėtų išnykti. Jeigu pirmosiomis dienomis po gimdymo jos gausios ir kraujingos, kasdien jų vis mažėja, kol galiausiai viskas normalizuojasi.

2 psl. »

Komentarai (5)

Goda 2012-03-22 14:08
Ar pas gydytoją tikrai būtina eiti po šešių savaičių, jeigu viskas tiesiog puiku?
Pupa 2012-03-22 10:30
O kaip atsiktratyti to nukarusio pilvuko? Vieni sako, kad neįmanoma, kiti - kad galima
Stirna 2011-12-16 16:24
Koks unikalus visgi yra zmogaus organizmas
Vita 2011-12-16 12:06
Pravers toms, kas ruošiasi gimdyti. Man tai jau praeitis.
Mira 2011-12-16 09:35
Tai va kodėl krinta svoris :D

Po gimdymo

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Japonijoje, dviračių statymo vietose, būna pastatyti du ženklai. Viename iš jų nupiešti tvarkingai surikiuoti dviračiai ir užrašyta "Taip dviračius stato geri vaikai", o kitame ženkle galima išvysti padrikai sustatytus dviračius ir užrašą "Taip geri vaikai dviračių nestato".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai