Kam reikalingas ultragarsinis tyrimas

Ultragarsinis tyrimas – tai kaip mažas stebuklas, leidžiantis iš arti pamatyti visą kūdikėlio gyvenimą. Ir nors kai kurios būsimos mamytės labai nerimauja dėl kenksmingo šio tyrimo poveikio, jis kol kas nėra mediciniškai įrodytas, todėl esant reikalui šį tyrimą būtina atlikti.

Dauguma mamyčių nekantraudamos laukia to, ką pamatys ekrane, tačiau iš tiesų vaizdas nebūna labai aiškus. Tik patyręs specialistas, žvelgdamas į baltai juodą išplaukusį vaizdą gali nustatyti, ar vaikelis vystosi normaliu tempu. Deja, šis tyrimas nėra 100% patikimas, mat net ir su naujausia įranga vaizdas tikrai neprimena aiškios nuotraukos. Tačiau tai yra pirmasis žingsnis, padedantis nustatyti tam tikrus vystymosi sutrikimus. Jei gydytojui kyla nors menkiausias įtarimas, jis nėščiajai atlieka papildomus tyrimus, kurie padeda patvirtinti arba paneigti diagnozę.

Ultragarsinis tyrimas gali būti atliekamas dviem būdais: dvimačiu (2-D) ir trimačiu (3-D) pavidalu. Trimatis pavidalas naudojamas gana retai, dažniausiai tam, kad patikslinti dvimačiu pavidalu nustatytą diagnozę. Iš esmės trimatė technologija geriau parodo, ar nėra stuburo, galūnių ar veiduko vystomosi sutrikimų.

Ultragarsinio tyrimo eiga labai paprasta: ant moters pilvo uždedamas daviklis, kuris atspindi garso bangą nuo audinių. Ankstyvoje nėštumo stadijoje daviklis įvedamas į makštį, kad gydytojas galėtų nustatyti, ar vaisius prisitvirtino gimdoje, kurioje vietoje bus placenta ir koks yra nėštumo laikas. Deja, ultragarsinis tyrimas negali nustatyti visko. Jo metu gydytojas gali pastebėti fizinius vaisiaus pakitimus, tačiau nustatyti protinės negalės, autizmo, cerebrinio paralyžiaus  ar biocheminių pokyčių nepavyks.

2 psl. »

Komentarai (5)

Filomena 2011-11-24 20:23
Tiesa, nelabai įsivaizduoju, kaip visa tai atrodo, bet kad toks dalykas jau yra - tai faktas.
Filomena 2011-11-24 20:04
Tai dar naujesnė ir pažangesnė technologija - keturmatis (4D) ultragarso tyrimas. Skirtumas toks, kad tiriami erdviniai vaizdai (3D) gali judėti realiu laiku. Taip geriau įvertinama organų funkcija ir vaisiaus aktyvumas gimdoje.
Nese 2011-11-24 19:59
Kas tas 4D tyrimas? Dar neteko girdėti
Filomena 2011-11-24 16:18
Siela, tyrimą atlikti galima viso nėštumo metu. Be to, daromi ir 4D tyrimai, manoma, kad ateitis priklauso būtent jiems.
Siela 2011-11-24 12:37
Kam šis tyrimas reikalingas, aišku. O kada jį galima atlikti?

Sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Japonijoje, dviračių statymo vietose, būna pastatyti du ženklai. Viename iš jų nupiešti tvarkingai surikiuoti dviračiai ir užrašyta "Taip dviračius stato geri vaikai", o kitame ženkle galima išvysti padrikai sustatytus dviračius ir užrašą "Taip geri vaikai dviračių nestato".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai