Kaip sukurti tinkamą aplinką kūdikiui

Christophe Testi / Dreamstime.com nuotr.

Vos išvydęs pasaulį kūdikis būna labai jautrus pakitusiai aplinkai, juk mamos pilvelyje viskas buvo visiškai kitaip. Kad mažylis jaustųsi gerai, labai svarbu atkreipti dėmesį į oro temperatūrą, drėgmę ir garsus, kurie gali trikdyti prie to nepratusį vaikelį.

Koks oras ir drėgmė turėtų būti namuose? Visi puikiai žinome, kad gaivus oras tiesiog būtinas. Tačiau didmiesčiuose gyvenantys tėveliai turėtų suprasti, kad oras niekuomet nebus gaivus ten, kur aplink visą parą zvimbia automobiliai. Todėl vaikutį reikėtų kuo dažniau nusivesti į miesto parkus, kur gausu medžių ir oras būna tyresnis, arba išsivežti į užmiestį, kuriame mažesnis oro užterštumas.

Namuose esantis oras taip pat labai svarbus – todėl vėdinti namus būtina bent kelis kartus per dieną. Geriausiai tai daryti tuomet, kai vaikučio nėra kambaryje. Tiesiog plačiai atverk langą kelioms minutėms ir kambarys išsivėdins. Jei nori, kad gaivus oras kambaryje būtų nuolatos ir ketini palikti šiek tiek pravertą langą – pasirūpink, kad nesusidarytų skersvėjis, labai žalingas neužsigrūdinusiam kūdikio organizmui. Kad skersvėjis nesusidarytų, laikyk uždarytas kambario duris, o taip pat pakabink užuolaidėlę ant vaiko lango, kad oras nepūstų tiesiai į vaiką.

Dar vienas itin svarbus aspektas – tai drėgmė namuose. Šiuolaikiniuose butuose įrengtos šildymo sistemos nepalaiko pakankamo drėgmės kiekio. Išspręsti šią problemą nėra sudėtinga. Šiais laikais parduotuvėse gausu elektroninių drėkintuvų, tačiau renkantis vieną iš jų būtinai atkreipk dėmesį į aparato keliamą triukšmą, kuris gali erzinti ne tik tave, bet ir mažyli.  Jei nenori pirkti elektroninių prietaisų, ant šildytuvo tiesiog padėk vandens, kuris nuo šilumos ims garuoti. Garus galima praturtinti naudingais aliejais, pavyzdžiui eukalipto, kuris tinka kvėpavimo ligomis sergantiems žmonėms.

2 psl. »

Komentarai

Po gimdymo

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kiekvieną minutę gimsta apie 200 vaikų. Daugiausiai vaikų gimsta liepos mėnesį.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai