Kaip nuraminti kūdikio verksmą?

Verksmas – labai įprastas garsas jauniems tėveliams. Juk tai vienintelė vaiko galimybė be žodžių išreikšti savo emocijas ir parodyti, kad kažko nori arba kažkas tau nepatinka. Kaip atpažinti verksmo priežastį ir ką tuomet daryti?

Kūdikiai iki 6 mėnesių

Tokio amžiaus vaikai gali verkti tiesiog be priežasties. Peršlapo vystyklai? Jis verks. Skauda pilvuką? Vėl ašaros. Kažko nori? Kas gi kitas padės, jei ne verksmas... Naujagimiai negali valdyti savo ašarų, kaip mes negalime kontroliuoti žagsulio.

Maždaug 6-tąją gyvenimo savaitę smegenyse prasideda staigus neuroninių jungčių augimas, todėl mažylis gali labiau kontroliuoti savo veiksmus. To pakanka, kad galėtumėte suprasti ryšį tarp vaiko poreikių ir verksmo.

Kaip raminti mažylį?

Jei negalite tiksliai nustatyti verkimo priežasties, tiesiog pradėkite viską nuo pradžių: Ar pamaitinote kūdikį? Ar jis atsiraugėjo? Prieš kiek laiko pakeitėte vystyklus?

Sūpavimas: jūsų vaikas 9 mėnesius augo tiesiog idealiose sąlygose. Būdamas motinos pilvelyje jis įprato prie šilumos ir nuolatinio siūbavimo, todėl nieko keisto, kad nusiramina būtent prisiglaudęs ir sūpuojamas. Tai tarsi natūralių pirminių gyvenimo akimirkų imitavimas.

Bendravimas: būdamas mamos pilve, vaikas girdi daugybę garsų: širdies plakimą, skrandžio darbą ir žinoma – motinos balsą. Štai kodėl mažylis, prisiglaudęs prie mamos širdies ir išgirdęs jos žodžius, iš karto nusiramina. Stenkitės su vaikučiu bendrauti kuo dažniau, ne tik tuomet, kai jis verkia.

Ramybė: kartais verksmas prasideda dėl išorinių dirgiklių, kurie mums yra įprasti, o vaiką – erzinantys: per garsi muzika, per ryški šviesa ir t.t. Jei kitos priemonės nepadeda, reikėtų pabandyti tiesiog apsidairyti ir kažką pakeisti, tarkim pastatyti vaiko lovytę tamsesnėje vietoje ir t.t.

2 psl. »

Komentarai

Po gimdymo

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaikai pradeda sapnuoti dar prieš gimimą.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai