Kaip neužsikrėsti vaikų žaidimų aikštelėje? II dalis

Kaip apsaugoti vaikutį nuo ligų?

Žinoma, galima su mažyliu visą rudenį, žiemą ir net pavasarį praleisti namuose, tačiau nuo peršalimo tai neapsaugos – užkrėsti vaiką gali net ir jo tėveliai. Mažylis turi išeiti pasivaikščioti ir pakvėpuoti grynu oru, o kad jis išvengtų nemalonių siurprizų, būtina pradėti ruoštis iš anksto. Jeigu tuo vis dėlto nepasirūpinai, tai padaryti gali tiesiog dabar.

Visą profilaktiką sudaro dvi didelės grupės – specifinės ir nespecifinės priemonės.

Prie nespecifinių priemonių priskiriamas organizmo apsauginių jėgų stimuliavimas – kitaip tariant, tavo užduotis turėtų būti tinkama mažylio priežiūra, racionalus jo maitinimas, dienos režimo laikymasis, grūdinimas ir bent jau paprasčiausia kūno kultūra (trumpa mankšta, kurią darytumėte kartu rytais, ar tiesiog aktyvūs žaidimai). Tai, atrodytų, elementarūs dalykai, tačiau jie labai stipriai veikia vaiko savijautą ir sveikatą. Niekada jų nenuvertink.

Ne ką mažiau svarbu laikytis asmens higienos, kruopščiai prižiūrėti, kad indai, grindys ir rūbai visada būtų švarūs. Vis dėlto kasdien po vieną kartą ar net po du naudoti dezinfekuojamųjų priemonių namų tvarkymui nerekomenduojama. Šiaip ar taip, vaikutis turi susipažinti su mikroflora, tad visiškai sterili aplinka gali būti netgi kenksminga. Na, o vėdinti patalpas reikėtų kaip galima dažniau (jeigu yra galimybė – nuolat). Esmė ta, kad deguonies trūkumas (kitaip tariant, hipoksija) ir per daug išsausėjęs oras sutrikdo normalią gleivinių veiklą, tad jos nebegali neutralizuoti virusų. Sudarius mažyliui palankų mikroklimatą, reikėtų pasirūpinti ir tuo, kad vaikutis dažniau išeitų pasivaikščioti (žinoma, per stiprią liūtį, griaudėjant perkūnijai arba esant dideliems šalčiams kišti iš namų nosies vis dėlto nerekomenduojama). Jeigu pasivaikščioti nėra kaip, vasarą leisk bent retkarčiais miegoti vaikui balkone, arba vėdink kambarius, atidariusi orlaidę ar langą.

2 psl. »

Komentarai (2)

Pupa 2012-03-05 10:04
Labai įdomus straipsnis. Vienu atsikvėpimu perskaičiau abi dalis.
Laumė 2012-03-05 08:42
Su tais skiepais nuo gripo tikrai panašu, kad tik pinigų melžimas. Kas iš mano pažįstamų skiepijosi, sakė, kad nė velnio nepadeda. Jeigu epidemija - vis tiek serga.

Vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaikai pradeda sapnuoti dar prieš gimimą.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai