Kaip neužsikrėsti vaikų žaidimų aikštelėje (I dalis)

Pereinamuoju metų laiku mamos ima skųstis, kad jų vaikučiai dažnai serga. Tiek į vaikų darželį, tiek į žaidimų aikštelę vis ateina išbertų mažylių, kurie nepiktybiškai, tačiau ir toliau platina ligas. Viešajame transporte netrūksta kosinčių ir čiaudinčių keleivių... Baisu ir koją iškelti iš namų.

Tačiau ar iš tiesų pavojinga prieiti prie tokių žmonių? Ar didelė rizika užsikrėsti? Pakalbėkime apie peršalimą, vaikų infekcijas ir užsikrėtimo būdus, taip pat apie tai, kaip apsaugoti savo atžalas.

Kas yra ūmi kvėpavimo takų virusinė infekcija ir kuo ji skiriasi nuo vaikiškų infekcijų

Ūmios kvėpavimo takų infekcijos, arba virusinės ligos, – tai labai didelė ligų grupė. Joms bendra tai, kad visos jos yra virusinės kilmės ir sukelia peršalimo simptomus – nuo slogos iki virusinės pneumonijos. Beveik visais virusais galima užsikrėsti oro lašeliniu būdu, kitaip tariant, kai kas nors čiaudi, kosti arba tiesiog kalba. Tiesa, aplinkos sąlygoms virusai nėra atsparūs – karštyje ar šaltyje jie praranda savo aktyvumą. Dėl šios priežasties užsikrėsti galima tik tuo atveju, jeigu su ligoniu bendraujama labai ilgai, arba su juo palaikomas itin glaudus kontaktas.

Inkubacinis viruso periodas trunka nuo poros dienų iki savaitės (tai priklauso nuo viruso tipo), todėl mes ne visada galime tiksliai žinoti, kas ir kada mus užkrėtė – kaimynės berniukas vakar ar iš pažiūros sveika kontrolierė prieš keletą dienų.

Didžiausia rizika vaikui pasigauti virusinę infekciją yra uždarose patalpose (bute, kuriame yra ligonių, poliklinikoje, darželyje arba klasėje, prekybos arba pramogų centre ir panašiai), nes ten šilta ir nėra tiesioginių saulės spindulių, naikinančių virusus. Tačiau labai didelę reikšmę turi ir tai, kiek susirenka žmonių (jeigu tai šventė arba sekmadienis, ir liaudies daug – rizika užsikrėsti yra gerokai didesnė nei paprastą dieną arba ankstyvą rytą). Kai žmonių minios, ore padidėja kenksmingų virusų ir mikrobų koncentracija. Oras prisotintas anglies dvideginio, o deguonies nepakanka, tvanku, mažylis perkaista – visa tai susilpnina imuniteto apsaugą ir leidžia virusams veikti aktyviau.

2 psl. »

Komentarai

Vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Europoje tėvais tampama vidutiniškai 29 metų, tuo tarpu Indijoje - sulaukus 19.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai