Loginiai žaidimai patiems mažiausiems

Gebėjimas logiškai mąstyti yra praktiškai visų mokslų pagrindas, padedantis pasiekti geresnių rezultatų. Taigi mūsų, tėvelių, pareiga – išmokyti savo mažylius tinkamai įvertinti turimus faktus,  padaryti teisingas išvadas, argumentuoti ir žinoma, priimti sprendimus.

Skamba gana rimtai, ar ne? Tačiau loginio lyginimo, analizavimo, apibendrinimo ir teisingo sprendimo, atsižvelgiant į faktus, priėmimo galima išmokyti paprasčiausių vaikiškų žaidimų pagalba.

Mokymas palyginti. Pasiūlyk vaikučiui palyginti skirtingus daiktus: kėdę ir stalą, ožką ir karvę, lėkštę ir puodelį, ir t.t. Paprašyk, kad vaikas pasakytų, kas šiuose dalykuose yra bendro, o kas skirtingo.

Mokymas analizuoti. Paimk kokį nors daiktą ir paprašyk mažylio išsamiai jį išanalizuoti. Tegu mažylis įvardina viską, ką apie tą daiktą žino. Pavyzdžiui gėlė: kaip ji vadinasi, kur ji auga (lauke ar namuose), kokios ji spalvos, koks jos dydis ir t.t. Kad analizavimas būtų gilesnis, paprašyk vaiko apibūdinti atskiras daikto dalis ir jas palyginti su kuo nors kitu. Pavyzdžiui kuo skiriasi vienos gėlytes lapai nuo kitos.

Mokymas sintezės. Kuomet vaikutis išanalizuos daiktą, kur nors jį paslėpk ir paprašyk, kad mažylis jį nupieštu ant popieriaus. Analizavimo metu vaikas įvardino daug daikto bruožų, kuriuos vėliau dar labiau konkretizavo (lygino su kitų daiktų tokiais pačiais bruožais), todėl ši užduotis leis jam sujungti visas detales į vieną visumą.

Mokymas bendrinimo. Pateik savo vaikui daugybę daiktų, kurie turėtų tarpusavyje ką nors bendro. Pavyzdžiui: agurkas, žalias pieštukas, eglės šakelė ir t.t. Šiuos tris daiktus vienija ta pati spalva. Kai prieš vaiką gulės daug daiktų, paprašyk atrinkti tuos, kurie turi bendrą spalvą, vėliau tuos, kurie turi bendrą formą ir t.t.

2 psl. »

Komentarai

Žaidimai vaikams

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Korėjoje į vaiko amžių įskaičiuojami tie 9 mėnesiai, kuriuos jis praleido motinos įsčiose, todėl korėjiečiams visada metais daugiau, nei jų bendraamžiams iš kitų šalių.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai