Kaip įsivaryti kompleksą?

Už atsiųstą laišką dėkojame Pasmama.lt skaitytojai Jovitai.

Sutiksite ar ne, tačiau kiekvienas žmogus kenčia dėl kokio nors komplekso – Edipo, mesijo ar kurio nors kito. Labiausiai vis dėlto paplitęs pojūtis/požiūris, kad nesi visavertis – tai tarytum savotiška mada, kuria, nors ir nenoriai, bet sekame, arba epidemija, nuo kurios nežinome, kaip apsisaugoti.

Labai dažnai esame linkę elgtis priešingai, negu mums sakoma. Pritaikykime tai praktiškai. Laikykitės šių patarimų ir tikrai įsitaisysite depresiją. Pamąstykite, ar kasdieniame gyvenime nesivadovaujate šiais principais?

Nuolatos lyginkite save su kitais

Dar geriau – susidarykite detalų sąrašą, kuo jūsų draugai už jus geresni. Kaip sakė Konfucijus, ko tobulas žmogus ieško savyje, to niekingas – kitame. Jeigu tikrai norite pasijusti nieko verti, imkite tušinuką ir rašykite: pavyzdžiui, Rima moka groti gitara, Antanas yra vakarėlių siela, Eglės aksominė oda, Vytas kalba penkiomis užsienio kalbomis, o Viktorija neseniai užėmė vadovės pareigas.

Atminkite: jūs niekada to neturėsite. Galite sau tai pakartoti po 3 kartus per dieną, arba dar dažniau. Geriausia – prieš valgį, kad dingtų apetitas, ir prieš miegą. Bloga nuotaika, visą dieną trunkantis pyktis ir didžiulis nevisavertiškumo kompleksas jums garantuotas.

Dažniau vartykite žurnalus ir lyginkite save su modeliais

Tai kas, kad jie perkarę, padengti storu makiažo sluoksniu ir neatpažįstamai pakeisti nuotraukų koregavimo programų. Jūs irgi turite taip atrodyti (ir dar „natūraliai“, be jokių redagavimų gudrybių). Jeigu po akimis ratilai, plaukai trupa ar oda nėra ideali, sėdėkite namie iki tamsos, kad niekas jūsų nematytų.

2 psl. »

Komentarai (6)

fdf 2013-01-31 01:35
nuostabus straipsnis! plūste priplūstas nuostabiosios ironijos
agdg 2012-11-05 23:04
Jau turiu kompleksą, tik jį jau seniai įsivariau tokį, o ne šį straipsnį perskaičius...
gst 2012-07-08 22:34
as suprantu irgi kenciu.......................
egidija 2012-06-15 21:36
aplamai man straipsnis visai patiko , gerai optimistiškai nuteikė :D
Beata 2012-06-14 19:12
viskas puikiai pažįstama. Bet ne su viskuo sutinku
Daiva 2012-06-14 17:37
Privertė šyptelėti :)

Psichologija

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Statistikos duomenimis, 3-4 metų amžiaus vaikai kiekvieną dieną pasako maždaug 12000 žodžių ir užduoda apie 900 klausimų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai