Kaip gydyti vaiką nuo anginos?

Tikriausiai kiekvienai mamai anksčiau ar vėliau tenka susidurti su angina. Nutinka ir taip, kad mažylis suserga ja po kelis kartus per metus – juk ligą pasigauti nėra labai sunku: užtenka šiek tiek pašalti, pavaikščioti šlapiomis kojytėmis (kokie vaikai nemėgsta turkštis balose?), išgerti šalto gėrimo arba suvalgyti ledų, ir ji tuoj pat prikimba. Kaip ją sustabdyti?

Pirmiausia, ką reikia padaryti – tai paguldyti mažylį į lovą. Lovos režimas būtinas ne tik tada, kai pakyla aukšta temperatūra, bet ir jai nukritus – dar 2–3 dienas po to, kai ji normalizuojasi. Esmė ta, kad sergant angina neretai sutrinka širdies ir kraujagyslių, šlapimo ir kitos organų sistemos. Geriausia šį laikotarpį „išgulėti“ ir nerizikuoti, kad nekiltų kokių nors nepageidaujamų komplikacijų.

Kad ir kokia anginos forma serga jūsų atžala, reikia iš karto pradėti duoti gerti kaip galima daugiau šiltų skysčių. Puikiai tiks puodelis arbatos su citrinos griežinėliu, kompotai, kisieliai, mineralinis vanduo, erškėtuogių ir putinų nuoviras, vaisių sultys ir panašiai. Dideli išgertų skysčių kiekiai padės greičiau pašalinti iš vaiko organizmo toksiškus produktus, neleis jiems kauptis – ypač tada, kai pakyla aukšta temperatūra.

Nulupkite žievelę nuo 2–3 citrinos griežinėlių, pašalinkite baltąją dalį ir dėkite po vieną vaikui į burną, kuo arčiau gerklės. Idealiu atveju reikėtų iščiulpti sultis, o po to nuryti. Tačiau net jeigu vaikas ir nepraryja citrinos, ji vis tiek atliks savo darbą. Po 3 valandų galima pakartoti šią procedūrą. Jeigu liga dar tik prasideda, kai kuriais atvejais to visiškai užtenka, kad ji toliau neprogresuotų, tad nebeprireikia medikamentinio gydymo.

2 psl. »

Komentarai (4)

Aira 2017-08-14 15:24
Labai gerai padeda nuo anginos ledai, užvakar kamavausi iš skausmo, vos seilės nuryti galėjau, mama liepė suvalgyti vakar ledų, netikejau, kad gali padėti, bet padejo! Siūlau tikrai pabandyti
lina 2014-06-18 19:48
keista, gydytojai griežtai draudžia daryti bet kokius šildomuosius kompresus esant pakilusiai temperatūrai..
Coliukė 2012-05-16 15:23
na, savigyda užsiimti nepatarčiau... Komplikacijų niekam nereikia
Virga 2012-05-16 11:44
va, dar ir saldainių receptą sužinojau :) smagu

Vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ketvirtadalis identiškų dvynių yra veidrodiniai dvyniai. Jų plaukai krenta į skirtingas puses, jie turi veidrodinio tipo pirštų antspaudus ir jeigu vienas yra dešiniarankis, tai kitas – kairiarankis. Tačiau identiški dvyniai turi beveik vienodus protinius sugebėjimus. Tokie dvyniai dalinasi 100% DNR.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai