Kada ir kaip mamytėms pradėti mankštintis?

Jeigu gimdymas nebuvo komplikuotas, daryti mankštą galima pradėti praėjus jau 1–2 dienoms. Iš pradžių tai nesudėtingi pratimai dubens, tarpvietės, krūtinės raumenims, padėsiantys greičiau sustiprėti.

Daugelis mamyčių teigia, kad visą dieną sukasi lyg voverės rate: gamina, skalbia, lygina – net pamiegoti laiko nelieka. Vis dėlto numesti nereikalingus kilogramus tokia veikla padeda toli gražu ne visoms. Kuo anksčiau pradėsite rūpintis savo kūnu, tuo bus paprasčiau atgauti gerą fizinę formą ir savijautą.

Pradedam?

2 diena po gimdymo

Antrą dieną po gimdymo galima daryti kvėpavimo pratimus.

1 pratimas. Atliekamas gulint ant nugaros. Dešinę ranką uždėkite ant pilvo, kairiąją – ant krūtinės. Ramiai įkvėpkite pro nosį, iškvėpkite burna per beveik suglaustas lūpas. Iškvėpimas po truputį turi ilgėti.

2 pratimas. Gulėkite ant nugaros, sulenkite per alkūnes rankas. Įkvėpdama remkitės į lovą ir kelkite krūtinę. Nusileiskite, atpalaiduokite visus raumenis ir iškvėpkite.

3 pratimas. Atsargiai pasiverskite ant šono. Įkvėpdama sulenkite koją per kelėną ir pritraukite ranka prie pilvo, ištiesdama ją išvėpkite. Pasiverskite ant kito šono ir pakartokite.

4 pratimas. Atsigulkite ant nugaros, rankomis laikykitės už lovos galvūgalio. Kojos ištiestos ir suspaustos. Pasiverskite ant dešiniojo šono, grįžkite į pradinę padėtį, verskitės ant kairiojo. Svarbu, kad kvėpavimas būtų ritmingas ir tolygus.

Po šio komplekso visiškai atsipalaiduokite, užsimerkite ir ramiai pakvėpuokite 30 sekundžių.

3–4 diena po gimdymo

Šie pratimai stiprina dubens dugno raumenis, padeda išvengti hemorojaus ir išspręsti silpnos šlapimo pūslės problemas, atsikratyti sudribusio pilvuko. Jų imtis rekomenduojama nuo gimdymo praėjus 3–4 dienoms, tačiau reikėtų atsižvelgti ir į savijautą.

2 psl. »

Komentarai

Po gimdymo

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ketvirtadalis identiškų dvynių yra veidrodiniai dvyniai. Jų plaukai krenta į skirtingas puses, jie turi veidrodinio tipo pirštų antspaudus ir jeigu vienas yra dešiniarankis, tai kitas – kairiarankis. Tačiau identiški dvyniai turi beveik vienodus protinius sugebėjimus. Tokie dvyniai dalinasi 100% DNR.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai