Ką reikia žinoti, kad neišsigąstum savo pačios vaiko?

Po devynių mėnesių laukimo gimęs mažylis – didžiulis džiaugsmas jo tėveliams. Ar gali kas būti maloniau už trapų bejėgį kūnelį, prisiglaudusį prie mamytės krūtinės? Pirmąsias valandas ji paprastai net neturi laiko, kad galėtų įdėmiau apžiūrėti savo atžalą. Viskas nuo pat vaiko gimimo iki pirmojo maitinimo ją taip jaudino, o džiaugsmas buvo neapsakomas... Tik vėliau, praėjus šiek tiek laiko, pradėjus reguliariai jį maitinti, su juo bendrauti, vystyti jį ir maudyti, atsiranda galimybė patyrinėti mažąjį stebuklą atidžiau.

O kas toliau? Mes ieškome panašumų: „Žiūrėk, kaip iš akies luptas tėvas, o nosytė – visai kaip mamos!“ Tačiau įsižiūrėjusi mamytė staiga suvokia, kad vaikas atrodo visai ne taip, kaip ji įsivaizdavo: galva kiek netaisyklingos formos, o palyginus su kūneliu – per didelė. Odelė visai ne tokia, kaip vyresnių vaikų. Kai kurioms moterims prasideda panika, nes vaikutis pirmosiomis dienomis gali priminti surukusį senučiuką. Joms net kyla mintis, kad įvyko klaida, kad kažkas sukeitė kūdikius...

Ką reikia žinoti, kad neišsigąstum savo pačios mažylio?

Proporcijos. Iš pradžių vaiko liemuo būna ilgesnis negu jo galūnės. Rankos ilgesnės už kojas, ir net pėdos atrodo per didelės. Naujagimio pilvukas išsipūtęs kaip balionėlis, o kadangi poodiniame sluoksnyje beveik nrėra riebalų, vaikas atrodo mažytis ir liesas. Išvaizda bėgant laikui pasikeičia, vaikas tampa „normalus“.

Galvytė. Ji didelė ir pailga, kai kuriose vietose atrodo šiek tiek patinusi (gamta viską apgalvojo – tai reikalinga tam, kad kūdikiui būtu lengviau judėti gimdymo kanalu). Tokia forma – natūralus reiškinys. Jo priežastis – susitraukiantys gimdos raumenys sąrėmių metu. Jau pirmą savaitę galvos deformacija pastebimai sumažėja.

2 psl. »

Komentarai (5)

Lina 2019-10-09 22:16
Labas vakaras kas tai yra draugės mergaitei 2 menesei o pas ja jau momenelio nėra ar tai blogai?
Kristina 2012-11-22 16:15
mamos labiau issigasta ne vaiko o to ar jam viskas gerai kai pamato kazkokius nukrypimus, bent jau as taip galvoju..
Sima 2012-03-13 21:12
Barmune, mamytems, kurios pirma karta susilauke vaikucio, ir taip labai didelis stresas, todel bet koks "nukrypimas" nuo normos gali kelti tikra siauba. Viskas cia labai suprantama :)
Barmunė 2012-03-13 15:13
Kokia turi būti mama, kad išsigąstų savo pačios vaiko? :D
Eglė 2012-03-13 12:35
Mane labiausiai išgąsdino deformuota galva ir raukšlėtas veidelis. Aš girdėjau, kad taip būna, bet kai pamatai savo akim - visai kas kita

Po gimdymo

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kalbant apie vaikus Japonijoje nevartojami žodžiai "blogas" ir "negeras".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai