Jei vaikas per miegus kalba

Ko gero daugelis tėvų yra pastebėję, kad jų vaikas per miegus juokiasi ar kažką neaiškaus murma. Su kuo toks elgesys galėtų būtų susijęs? Ar reikėtų dėl to nerimauti?    

Daugelis tėvų mano, kad vaiko kalbėjimas per miegus yra nenormalus reiškinys, todėl tuojau pat veda jį pas specialistą. Tačiau nereikėtų skubėti daryti klaidingų išvadų. Medicininiai tyrimai parodė, kad polinkį kalbėti per miegus turi kas dvidešimtas žmogus. Vaikų tarpe šis rodiklis gerokai didesnis.

Kalbėjimas miegant apskritai jokios žalos vaiko psichikai nedaro. Net gi atvirkščiai – padeda greičiau adaptuotis prie jį supančios aplinkos, mat vaikų nervų sistema ne tokia stabili kaip suaugusių žmonių, todėl vaikui stresą sukelti gali net menkiausios dienos metu išgyventos emocijos. Stresinę būklę sukelti gali net ir teigiami įspūdžiai. Kadangi vaiko nervų sistema dar nepilnai susiformavusi, išgyventos emocijos per miegus išsilieja  nerišliu murmėjimu.  

Dažniausiai pasitaikanti priežastis, skatinanti vaiką kalbėti per miegus – tai dienos bėgyje išgyventas stresas. Sąvoka „stresas“ šiuo atveju suprantama tik kaip stipri emocinė reakcija į kokį nors ryškų (tiek negatyvų, tiek pozityvų) reiškinį. Stresas šiuo atveju nesuteikia pagrindo nerimavimui, o tai reiškia, kad nėra reikalo kreiptis pagalbos pas gydytoją.     

Taip pat nereikėtų griebtis įvairių raminamųjų vaistų ar žolelių nuovirų. Raminantį poveikį turinčius medikamentus galima duoti tik rekomendavus gydytojui, o ir su natūraliomis žolelėmis rizikuoti nepatariame. Įprastai nerišlus murmėjimas miego metu neturi neurotiškų apraiškų, todėl gydymas nėra būtinas.  

2 psl. »

Komentarai (8)

Milana 2018-12-02 12:34
As tai visada kalbu per.miegus
Ziauru 2018-01-21 22:11
O ka daryti jei keikiesi per miegus... nors keiksmazodziu nevartoji... nors zinoma buna gi visi supranta :) bet va dukra mane prikele 7h ryte. Sako; Mama tu taip negraziai kalbi, negalima zmoniu vadinti asilais...
Edvinas 2014-12-29 01:36
Pas mane tai daznai vyksta taip :D
:) 2013-05-02 21:38
Mano mama sako jog as kalbu japoniskai:Dd
Nesvarbu 2012-05-12 14:29
mano brolis taip yra buve kad klabejo per megus maždaug 5sekundes klabejo
Kamilė 2012-04-17 09:24
bet visada įdomu pasiklausyti, ką vaikas kalba per miegus :D daug ko sužinai. Juk nubudęs vaikas labai greitai viską pamiršta
Pupa 2012-04-17 07:11
kalbėjimas per miegus - dar nieko. Mane daug labiau gąsdina, kai naktį griežia dantimis
Rita 2012-04-16 22:22
Ir suaugę žmonės per miegus dažnai kalba. Nematau tame nieko blogo. O jei vaikas per miegus rėkia, nes sapnuoja košmarą - tai jau kita problema. Čia buvo straipsnis apie naktinius košmarus - verta paskaityti

Vaikų sutrikimai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kalbant apie vaikus Japonijoje nevartojami žodžiai "blogas" ir "negeras".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai