„Išsipildymo akcijos“ ambasadore tapusi Rūta Meilutytė kviečia padėti vaikščioti negalinčiai mergaitei

Ryčio Šeškaičio nuotr. 

TV3 televizijos ir SEB banko organizuojama 14-oji „Išsipildymo akcija 2016“ kaip ir kasmet vėl tiesia ranką tiems, kuriems pagalbos reikia labiausiai, telkia visuomenę bendrai misijai – padėti Lietuvos vaikams. Šiemet akcijos ambasadoriais tapo jauni ir talentingi žinomi šalies žmonės, kurių lūpomis pasakojama, ką kasdien išgyvena sunkiai sergantys mažieji, jų šeimos ir artimieji bei atskleidžiama, ko trūksta iki stebuklo pasveikti. Olimpinė čempionė Rūta Meilutytė taip pat tapo akcijos abasadore ir kviečia padėti vaikščioti negalinčiai Vakarei.

„Vakar man teko garbė ir privilegija susipažinti ir praleisti kelias valandas baseine su šia nuostabia mergaite. „Išsipildymo akcijos“ dėka galiu bent šiek tiek prisiliesti prie jos istorijos ir pabandyti jai padėti. Vakarei – 12 metų ir ji yra vienas šilčiausių ir optimistiškiausių žmonių, kokius man yra tekę sutikti. Ji lanko dailės mokyklą, jodinėja arkliais ir svajoja vieną dieną tapti dizainere. Yra tik viena bėda. Vakarė serga įgimta raumenų distrofija ir ji nebegali vaikščioti. Vienintelė Vakarės viltis –  „Mollii“ kostiumas, kuris leistų jai pačiai žingsniuoti, bėgioti ir gal net šokti. Deja, Vakarės šeima neišgali tokio kostiumo nusipirkti, todėl mes kartu su Vakare labai prašome jūsų visų pagalbos. Tai padaryti galite aukodami „Išsipildymo akcijai“. Mes su Vakare siunčiam Jums linkėjimus ir rodome liežuvį ligai, nes kartu mes galime įveikti viską!“ – jautriu įrašu ir nuotrauka šiandien socialinio tinklo paskyroje pasidalino R. Meilutytė.Lietuvos, Europos ir pasaulio rekordininkė, olimpinė, Europos ir pasaulio čempionė  devyniolikmetė R. Meilutytė prisidėti prie „Išsipildymo akcijos“ sutiko nedvejodama. Padėti sunkiai sergantiems vaikams jai labai svarbu, o mintis, kad pačios parodytas dėmesys kažkam gali padėti pasveikti ar net išgelbėti gyvybę, motyvuoja ją pačią. „Pati pasikroviau daug gerų emocijų ir motyvacijos“, – po susitikimo su savo globojama ligoniuke Vakare sakė Rūta.

Viena tituluočiausių Lietuvos sportininkių šiuo metu atostogauja ir didžiąją dalį laiko leidžia Lietuvoje. Itin kukli ir nuoširdi mergina neslepia savo meilės gimtąjam Kaunui, čia ji mielai sustinka su draugais. Su Vakare ji taip pat susitiko Kaune – „Girstučio“ sporto komplekse.

Dvylikametė kenčia nuo įgimtos raumenų distrofijos. Rūta nuoširdžiai tiki, kad šią ligą galima įveikti su geros valios žmonių pagalba. Su Vakarės mama R. Meilutytė kalbėjosi apie mergaitės ligą, jos gyydymą, pasidalino žiniomis apie vandens ir plaukiojimo naudą raumenims bei kaulams. Kas geriau žinos apie vandenį, nei auksine žuvele vadinama geriausia šalies plaukikė?Paklausta, kaip kovoja su liūdesiu, kai būna sunku, sportininkė prisipažino: „Po Rio olimpiados, kai užėmiau 7 vietą 100 metrų krūtine plaukimo finale, buvau labai liūdna, pykau ant savęs. Bet didžiausia klaida būna, kai tą liūdesį laikai savyje, su niekuo nepasišneki, nepasitari. Svarbiausia turėti kam pasipasakoti, turėti artimų žmonių šalia“.

Vakarės mama Rosita pasidžiaugė, kad jų šeimoje liūdesiui ir blogoms mintims vietos nėra: „Gyvenimo iššūkius reikia tiesiog priimt ir stengtis nepasiduoti.“

R. Meilutytė pamokė mergaitę, kaip taisyklingai plaukti, kaip naudotis pagalbiniais plaustais, kaip atpalaiduoti kūną ir leisti vandeniui gydyti. Vakarės veidą puošė plati šypsena – juk ją plaukti mokė, dalinosi patarimais, skyrė savo laiką ir dėmesį ne kas kitas, o pati R. Meilutytė – viena pajėgiausių pasaulio plaukikių. „Tikrai linkiu Vakarei pasveikti, nepasiduoti, atvažiuoti į baseiną. Dar tikrai su ja susitiksime“, – po susitikimo sakė Rūta ir apsikeitė telefono numeriais su mergaite.Plaukikė Vakarei tik sustiprino tikėjimą, kad svajonių reikia siekti drąsiai, nepaisant likimo lemtos sunkios ligos. Vaikystėje herojukė lakstė kartu su visais vaikais, o šiandien ji pati negali žengti nė vieno žingsnio... Negailestingą ligą Vakarei medikai diagnozavo sulaukus vos trejų. Kojytės vis dažniau pindavosi, mergaitė griūdavo, kliūdavo už daiktų, jos sveikata prastėjo. Antroje klasėje Vakare ėmė rūpintis mokytojo padėjėja, tačiau liga pasirodė negailestinga – neįgaliojo vežimėlis tapo nuolatiniu palydovu. Nuo šios vasaros mergaitė nebepaeina nė žingsnelio. Būna dienų, kai į mamą įsikibusi ji žengia keletą žingsnių, tačiau tai kainuoja neapsakomai daug jėgų ir skausmo.

Kad ir kaip būtų liūdna, Vakarė su šypsena ir dideliu optimizmu žengia pirmyn. „Niekada nepaklausė „Kodėl man taip? Kodėl negaliu bėgioti, šokti kaip visi vaikai?“ – pasakojo mergaitės mama. Vakarė tiki, kad nepaisant negalios jos laukia šviesi ateitis. Ji turi daug draugų, yra be galo charizmatiška, traukia gerus žmones tarsi magnetas, į savo piešinius sudeda visą meilę pasauliui ir svajoja būti dizainere.

Olimpinė čempionė R. Meilutytė visus kviečia susivienyti bendram tikslui – ištiesti pagalbos ranką ir padovanoti Vakarei viltį. Ir nors raumenų distrofija šiuo metu nepagydoma, o raumenų jėgą ir funkcijas gali palaikyti fizinis aktyvumas, to neužtenka. Bet Vakarė turi vilties – jai gali padėti išlikti judriai specialūs pratimai bei švedų mokslininkų neseniai sukurtas „Mollii“ kostiumas, palengvinantis judėjimą, stimuliuodamas kūną elektriniais impulsais. Jis Vakarei leistų sustiprinti raumenis, pristabdyti ligą, būti savarankiškesnei. Kostiumo kaina – 3500-4500 eurų. „Deja, Vakarės šeima neišgali tokio kostiumo nusipirkti, todėl mes kartu su Vakare labai prašome jūsų visų pagalbos. Tai padaryti galite aukodami „Išsipildymo akcijai“, – kviečia akcijos ambasadorė R. Meilutytė.TV3 televizijos ir SEB banko organizuojamas paramos projektas „Išsipildymo akcija“ sėkmingai gyvuoja jau nuo 2003 metų. Daugiau, nei dešimtmetį perkopusi tradicija kasmet ištiesia ranką tiems, kuriems mūsų pagalbos reikia labiausiai. Per akcijos gyvavimo metus geros valios žmonės paaukojo daugiau nei 8 milijonus eurų. Už suaukotas lėšas vaikų globos namų auklėtiniai ir likimo nuskriausti vaikai gavo reikalingą gydymą bei būtiniausią pagalbą. Vaikams nupirkti vaistai, atliktos operacijos, nupirkta medicininė įranga, pagerinta buitis ir suteikta papildoma reabilitacija. „Išsipildymo akcija“ pavirto į reiškinį, kuris tapo žinomas ir mylimas daugelio Lietuvos žmonių – ji tapo mūsų visų. Kasmet visuomenė buriama bendriems tikslams, bendrai misijai padėti Lietuvos vaikams.
 

Komentarai

Žmonės

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Į plastiką, iš kurio daromos LEGO detalės, dedama speciali medžiaga, kuri darant rentgeną šviečia ryškiau, kad būtų lengviau detalę aptikti, jei vaikas ją prarytų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai