Bandome tobulinti figūrą po gimdymo

Per devynis nėštumo mėnesius moters kūnas smarkiai pasikeičia. Žinoma, tuo metu dėl papildomų kilogramų neverta sukti galvos, tačiau pagimdžius, jei svoris nenukrenta savaime, ateina metas pagalvoti apie įprastų kūno formų susigrąžinimą.

Jeigu ir jūs neseniai susilaukėte vaikučio, nesijaudinkite dėl sukauptų nereikalingų kilogramų ir pūpsančio pilvuko. Pasistenkite suprasti, kad viskas sugrįš į senas vėžes ne per dieną ir ne per dvi – reikės daug daugiau laiko. Maži žingsneliai veda į didelę pergalę, todėl tenka pasisaugoti kai kurių dalykų, ir negraužti savęs dėl nesėkmių.

Pirmiausia, į ką patartina atkreipti dėmesį – tai fiziologinės moterų ypatybės. Patinka jums jos ar ne, tačiau niekur nuo jų nepabėgsite. Atrodytų, po gimdymo pilvas turėtų išnykti pats savaime, bet ne... Esmė ta, kad visą šį periodą jis augo lėtai ir tolygiai, todėl ir atsikratyti jo greitai nepavyks. Neverta tikėti pasakomis, kad draugė išėjo iš gimdymo namų turėdama plokščią ir gražų pilvą. Tai pavieniai atvejai, ir jie tik patvirtina taisyklę.

Kodėl auga svoris?

Svorio augimas priklauso ne tik nuo mitybos bei moters aktyvumo, bet ir nuo kitų veiksnių, kurių įtakoti praktiškai negalima.

  • Nuo svorio prieš nėštumą. Toms dailiosios lyties atstovėms, kurios linkusios į antsvorį, gali išsivystyti nutukimas;
  • Paveldimumo. Jeigu šeimoje buvo apvalių žmonių, tikimybė, kad pagimdžius mama turės svorio problemų, siekia 50 %.

Nėštumo metu organizme pradeda siausti hormonai, o jie ir yra viena iš svarbiausių svorio augimo priežasčių. Jeigu prie jų pridėsime ir gyvenimo būdą (pavyzdžiui, moteris ima valgyti „už du“), nejudrumą, nieko nuostabaus, kad svoris didėja. Po dvejų metų nuo gimdymo hormonai normalizuojasi. Jeigu moteris neturi medžiagų apykaitos sutrikimų, ji greitai tampa tokia, kaip anksčiau. Kitais gi atvejais kilogramų prisideda dar daugiau.

2 psl. »

Komentarai (1)

Agnė 2012-05-30 11:46
man nesiseka nnumesti svorio :( viską išbandžiau

Po gimdymo

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Į plastiką, iš kurio daromos LEGO detalės, dedama speciali medžiaga, kuri darant rentgeną šviečia ryškiau, kad būtų lengviau detalę aptikti, jei vaikas ją prarytų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai